×

Honor Roll: Frontier Regional

  • Jupiterimages


Friday, May 11, 2018
Frontier Regional, South DeerfieldGrade 12

MAXIMUM HONORS

Abigail Antes, Ella Deane, Gabriel Dickinson, Kelsey Jarvis, Ethan LaFleur, Benjamin Litskoski, Emily Menard Darian Myers, Mateo Rull Garza, Isabelle Senn, Katie Thompson, Brandon Trueswell, Annalise Zera.

HIGH HONORS

Akwasi Beresford, Alexandra Boyden, Madelynn Braverman, Dakota Cardaropoli, Matthew Carlson, Kathryn Daughton, NikolaDragicevich, Noah Graves,

Zachary Hamilton, Joseph Hildreth, Aleyha Johnson, Alec Jordan, Sedona Leblanc, Lauren Macdonald, Tyler Mayrand, Jared Muzyka, Mckenzie Patterson,

Andrew Paul, Connor Pettis Leah Pion, Marissa Rosa, Angela Self, Griffin Trott, Maxwell Ward, Emma Wesoloski, Greyson Young, Abigail Zeoli.

Grade 11

MAXIMUM HONORS

Melissa Binette, Carsten Carey, Natalie Chamutka, Madison Esposito, Elizabeth Fuqua, Aaron Halbach, Emily Laus, Alex Sharp, Justin Thomas, Arrayan Vanegas Farrara, Ariana Walker

HIGH HONORS

Marisela Ackerman, Connor Bagdon, David Chevalier Jr, Madison Crocker, Lauren Davenport, Caitlynn Devine, Paige Eddy, Fiona Ferry, Kiernan Freeman, Brooke Griswold, Benjamin Hamer, Matthew Hildreth,

Hannah Kantor, Eleanor Klitzke, Phaelon Koski, Benjamin Mazzola, Caroline Moreau, Kipling Newman, Zachary Nuerminger, Samuel Parsons, Marcel Pattavina, William Patten,

Isaac Perreault, Jeffery Pike, Fatima Pineda-Amaya, Ivy Shattuck, Johnathan Thomas, William Trosin, Eric Trueswell, Meghan Waldron, Noah Walls, Ahad Yildiz.

Grade 10

MAXIMUM HONORS

Ruth Artiga de Paz, Kayleigh Aucoin, Noah Babb, Trevor Beaudet, Evelyn Boyden, Porter Clancy, Corriann Delaney, Marie Diemand, Samuel Felton-Emrick, Madison Fifield, Ryan Huit, Elliot Johnson, Gabriel Jones-Thomson, Samuel Mackin, Jack Martin, Emmett McGranaghan, Samantha Meunier, James Morgan, Mackenzie Pitittieri, Emily Roberts, Owen Walkowicz.

HIGH HONORS

Pavel Agapov, Samuel Battisti, Bryan Baumann, Garrett DeForest, Ethan DeMaio, Natalie Denkiewicz, Riley Glenowicz, Madison Grover, Douglas Herfurth, Nicholas Jarvis, Christopher LaBarbera, Zong Li, Spencer Mabius, Chloe Marrapese,

Benjamin Morse, Sofia Patten, Anna Patterson, Claudia Rajballie, Brett Robinson, Abigail Sampson, Erin Senn, Lily Spencer, Victoria Speth, Tenzin Tsundue, Connor Waitkus, Grace Wesoloski, Jessica Wrisley.

Grade 9

MAXIMUM HONORS

Halle Beeltje, Catherine Bezio, Sophia Bolston, Rebecca Bridwell, Isabelle Brown, Gehrig Brynda, Skyla Burniske, Dylan Caines, Olivia Deane,

Skyler Dennie, Sophia Dorshow, Charlotte Doulette, Ashley Gochinski, Jillian Gochinski, Reilly Isler, Alec Kirkendall, Kenadie Kocot, Mary Laurens, James Leclerc, Allison Lynde, Kathryn Mason,

Tenzin Palkyi, Charles Penza, Abigail Roberts, Aidan Roche, Olivia Rosewarne, Sofia Rossi, Ethan Russell, Olivia Simoneaux, Amelia Sobieski, Sophia Stilla, Andrew Tippett, Sierra Warren, Kaleigh Wissmann, Longyao Xu

HIGH HONORS

Thomas Alber, Alyson Barnes, Kyle Barnes, Rowan Blair, Spenser Braverman, Rachel Calafell, Peter Carey, Michael Corduff, Sabrina Dawson, Emma Dziuba, Jasmine Garcia,

Elias Goodwin, Zoe Gottschalk, Aden Gray, Cambrie Hamilton, Connor Higgins, Maya LaClaire, An Le, Bailey Lenarczyk, Zachary Leno, Madeleine Leone, Genesis Locke, Bradley Loncar,

Kevin Lu, Benjamin Martino, Kenneth Moulton, Lannashia Ngu, Marine Pillement, Nathan Pillement, MacKenzie Pion, Oliver Sackrey, Adriana Saravia Rosa, Gates Tuttle, Claire Winston, Samuel Wright, Kensington Young.

Grade 8

MAXIMUM HONORS

Kevin Baumann, Patrick Boyden, James Carmichael, Emma Clancy, Shelby Clark, Emily Demaio, Brady Finch, Leonardo FranceschI, Daniel Gesualdi,

Srichakrika Gudimella, Jacob Hanieski, Julia Hioe, Maeve Huit, Rowan Kehrer, Harrison Levine, Arthur Lyons, Kaitlyn Mackin, Lily Markey, Isabel Marrapese, Kami Meier, Daniel Penza, Daniel Raymond, Madeline Raymond,

Blanche Reading, Sadie Ross, Lila Santos, Samantha Scanlon, Hannah Skiffington, Iain Spearance, Amalie Sullivan-Joyce, Joseph Thomson, Sierra Young, James Zeoli .

HIGH HONORS

Annelise Abt, Chad Adams, Eli Baranoski, Jack Beaudet, Kaedin Boudreau, Cairn Bright, Colin Byrnes, Chelsea Camp, Andrew Corduff, Chase Dennie, Daniel Diemand, Patrick Donohue,

Elise Dorval, Lilah Evans, Elise Friedrichs, Tia Gottschalk, Avery Hall, Jackson Harper, Kaela Hawkins, Matthew Jordan, Jailynn Laguer, Cassie LaRochelle, Alena Maes-Polan, Dylan Martin, Ellazondra Martineau, Gracie Mieczkowski, Bailey Murry,

Ovidiu Nichita,Grace O’Leary, Cameron Pleasant, Harrison Powers, Emma Russo, Jakob Safford, Makayla Santos, John Semaski, Joshua Semaski, Cierra-Rose Sheldon, Ajoshua Sutton, Gavin Trott, Noah Uzdavinis, Jack Vecellio, Samuel Wasilewski, Eliana Woloss, Cameron Wrisley

Grade 7

MAXIMUM HONORS

Sianah Anderson-Haley, Jillian Apanell, Kyle Baker, Samantha Baker, Michaela Beeltje, Kali Berthiaume, Madeline Bialek, Erich Brown, Aniela Carey, Brooke Davis, Emily Day, Ngawang Deter,

Natalie Dexter, Eve Dougan, Angelina Egland, Daniel Fellows, Chloe Felton-Emrick, Ella Flanders, Abigail Goff, David Gray, Renee Hait, Cordelia Hale, Conner Hoffman, Eva Howard, Fiona Howes, Ella Hynds, Asa Jackson,

Carolena Johnson, Samuel Knight, Tenzin Kunsang, Jesse Kurkulonis, Logan Landmark, Sophia Leone, Olivia Noyes,

Anna Petrin, David Pettinato, Bianca Peura, Lila Roche, Georgia Sackrey, Sydney Scanlon, Liam Skribiski-Banack, Nina Smiaroski, Sydney Tor, Victoria Weagle, Cadince Wells-Robinson.

HIGH HONORS

James Ayotte, Sophia Band, Connor Baranoski, Ashton Barnes-Slocum, Isabelle Botelho, Abigail Burgess, Ethyn Clayton, Dylan Clemente, West Davis,

Ryan Delabruere, Cameron Fifield, David Frazier, Dylan Gardner, Alexander Gochinski, Meybelyn Green, Braeden Killeen, Sean Kirkendall, Andrew Kolakoski, Jozef Kurkulonis, Kylie Laford,

Marcus Larsson, Hunter Latham, Nicholas Lorantos, Benjamin Makosiej, Jake Mattson, Fiona McFarland, Andrew Mihalak, Alexander Miller, Nathan Monfette, Cheryl Moreau, Shelby Orloski, Thomas Pekarski, Madelene Powers, Shane Prusak,

Madeline Reardon, Amanda Romanovicz, Riley Rowan, Jacob Shattuck, Matthew Sicard, Summer Sobieski, David Stowe, Carl Warchol, Aiden West, Harrison Wright, Richard Wysk Jr.